Nyní se nacházíte: Úvodní strana Články

Seriál článků o autodílech

 

Speciál o autodílech Škoda - 01: O náhradních dílech obecně

O tom, že automobily značky Škoda jsou nejoblíbenější tuzemskou značkou automobilů, nemůže být pochyb. Důvody jsou zejména v tom, že vozy Škoda prodává za nabízené ceny odpovídající kvalitu. 

Speciál o autodílech Škoda - 02: Brzdový systém a na co si dát pozor

Brzdová soustava patří k nejdůležitějším částem na vozidle a z hlediska bezpečnosti při jízdě je rozhodně tou nejdůležitější. V tomto článku si představíme nejčastější problémy, které jsou spojeny s účinností brzdové soustavy. 

Speciál o autodílech Škoda - 03: Poruchy brzdových kotoučů a destiček 

Jak jsme vám již popsali v minulém článku, brzdové kotouče a destičky jsou jednou z nejdůležitějších částí brzdové soustavy a mají na bezpečnost auta podstatný vliv. Jejich kvalitu je třeba kontrolovat a při poškození není ...

Speciál o autodílech Škoda - 04: Výběr a výměna blatníku u Octavie

Blatníky na Octavii se v oblasti oplechování řadí k částem, které jsou na výměny a opravy žádané nejčastěji. Blatníky okolo kol jsou náchylné k tvorbě koroze a často se také musí řešit jejich promáčknutí. 

Speciál o autodílech Škoda - 05: Rozdělení druhů tlumičů

Snad od doby, kdy se po cestách přestaly prohánět koňská spřežení s dřevěnými vozy a koly a nahradily je automobily, je touha konstruktérů po větším kontaktu s vozovkou a tím i lepších jízdních vlastností.  

Speciál o autodílech Škoda - 06: Výměna předních světel - Fabie

Pokud vám praskla přední světla na Fabii, nemusíte se hned bát, že za jejich výměnu necháte tisíce korun. Samozřejmě, že některé servisy i domácí kutilové vám možnost výměny budou nabízet, ale existuje mnohem levnější varianta.

Speciál o autodílech Škoda - 07: Závady u spojky na Fabii

Spojka je na každém automobilu velmi často využívanou součástí a samozřejmě to platí i pro spojky na Fabii. Spojky jsou velmi důmyslnou, ale také složitou součástí automobilů.

Speciál o autodílech Škoda - 08: Odstranění předního nárazníku - Octavia II

Škoda Octavia II ve všech svých verzích a provedeních je jedním z nejoblíbenějších automobilů na našem trhu již dlouhodobě. Její elegantní a zároveň dynamický vzhled je zajímavý pro všechny věkové kategorie.

Speciál o autodílech Škoda - 09: Výměna výfuku a spojovacího materiálu

Výfuky patří nepochybně k součástem automobilů, u kterých dříve nebo později bude nutná jejich výměna za nové modely. Neustále totiž dochází k jejich opotřebování a poruchám způsobeným zubem času se prostě nevyhnete. 

Speciál o autodílech Škoda - 10: Výměna světel na Octavii

Výměna zadních světel na Octavii je jistě mnohem snadnější a méně pracná, než výměna těch předních. Přístup je jednodušší, protože vám v manipulaci nepřekáží motor.

Autodíly dle vozu

Zadejte typ vozu Škoda

Katalog autodílů