Nyní se nacházíte: Úvodní strana Články 10: Výměna světel na Octavii

Přehled všech článků o autodílech Škoda

 

Jak postupovat při výměně zadních světel na Octavii?


Výměna zadních světel na Octavii je jistě mnohem snadnější a méně pracná, než výměna těch předních. Přístup je jednodušší, protože vám v manipulaci nepřekáží motor. Ani zde není zapotřebí žádné specializované nářadí a vystačí obyčejná kutilská brašna se šroubováky a klíči. Nepotřebujete žádné speciální prostory. Stačí garáž.

 

Jak na to?

Celá výměna zadních světel na Octavii začíná otevřením kufru. Pokud nemáte v kufru pořádek, uvolněte místo u světel a odpojte je od kolektorů. Z vnější strany zadních světel je mezi světly delší podlouhlá lišta. Tuto lištu je třeba opatrně uvolnit a vyndat. Tenčím plochým šroubovákem lištu vyloupneme směrem nahoru a odložíme. Pod touto lištou najdeme u krajů světel malé lišty, kterými jsou přišroubovány lišty pod světly. Na každé straně jedním šroubkem. Šroubky vyšroubujeme a lišty pod světly posuneme směrem ke středu auta. Celé zadní světlo na Octavii pak drží jen na čtyřech matičkách, které najdeme na straně z kufru. Po odstranění těchto matiček lze světla snadno vyndat a stejným postupem namontovat nová.

 

I na starší modely lze namontovat faceliftová zadní světla

Pokud máte starší model Octavie se staršími světly, ale zaujal vás design faceliftových světel, nemusíte zoufat. I na starší verze lze využívat nová faceliftová světla na Octavii. Jen je zapotřebí trochu úprav. Uspořádání světel a žárovek ve starých a nových modelech je odlišné, nikoliv však elektronika. Navíc potřebujete dokoupit jen 2 oranžové dvouvláknové žárovky. Pod zadním světlem a po odmontování lišty najdete hranu nárazníku. Tu je třeba seříznout o 100mm. Stačí obyčejný zalamovací nůž. Dále je potřeba zaříznout i lišta pod světly na velikost 48mm, aby se nová světla vešla do starších modelů. Když je připraven tento větší otvor, stačí jen nasadit nová zadní světla na Octavii a výsledek je dokonalý. 

 

Přehled všech článků o autodílech Škoda

Autodíly dle vozu

Zadejte typ vozu Škoda

Katalog autodílů