Nyní se nacházíte: Úvodní strana Články 06: Výměna předních světel

Přehled všech článků o autodílech Škoda

 

Jak správně postupovat při výměně předních světel na Fabii?

Pokud vám praskla přední světla na Fabii, ať už vaší nebo cizí vinou, nemusíte se hned bát toho, že za jejich výměnu necháte v servisu tisíce korun za práci. Samozřejmě, že některé servisy i domácí kutilové vám možnost výměny budou nabízet, ale existuje mnohem levnější varianta. Tou je výměna světel vlastními silami. Nejedná se o žádný složitý ani odborný proces. S trochou zručnosti a se správným nářadím to zvládnete sami. Jen je třeba vědět, jak na to. Postup při výměně předních světel na Fabii si nyní rozebereme detailně.

 

Nejprve si připravte nářadí

Před začátkem každých prací je třeba si připravit dostatek místa na opravu a také to správné nářadí. Ani výměna předních světel na Fabii není výjimkou. Žádné specifické ani specializované nářadí není potřeba. Pohodlně si vystačíte se sadou nářadí, kterou by měl mít doma nebo v autě každý kutil. Základem je šroubovák typu TORX s velikostí hlav 20 a 25. Dále je zapotřebí stranový klíč o velikosti 10 a ploché šroubováky. Ty budete potřebovat tenké i široké. Žádné kleště ani páčidla zapotřebí nejsou. Vše by mělo jít snadno bez pomoci násilí.

 

A teď už k samotnému postupu výměny

Prvním krokem je otevření kapoty. Následuje vytažení konektorů z lampy a jejich odložení. Dále je zapotřebí vyndat žárovka z blikače. Stačí jemně pootočit a vytáhnout. Nyní můžeme přistoupit k samotnému uvolnění světlometů. Zde je zapotřebí vyšroubovat nejprve 2 horní šrouby, které drží lampu. Následně pak šrouby zezadu a šrouby, které drží světla z přední strany. Pak už bude možné lampu vyndat z karoserie ven. Lampy je zapotřebí naklonit trochu nahoru, aby šly lépe vyndat. Je také potřeba trochu vyklonit nárazník, aby nepřekážel. Pokud nechcete nárazník vyklonit, raději ho sundejte. Pak už stačí jen stará světla vyměnit za nová světla na Fabii, správně dotáhnout všechny šrouby a je hotovo. Práce zabere necelou hodinu času. Dejte si jen pozor na to, aby nová světla opravu vyhovovala typu vaší Fabie a nemuseli jste kupovat dvakrát.

 

Přehled všech článků o autodílech Škoda

Autodíly dle vozu

Zadejte typ vozu Škoda

Katalog autodílů