Nyní se nacházíte: Úvodní strana Články 04: Výběr a výměna blatníku

Přehled všech článků o autodílech Škoda

 

Jak vybrat správný blatník a na co si dát pozor?

Blatníky na Octavii se v oblasti oplechování řadí k částem, které jsou na výměny a opravy žádané nejčastěji. Blatníky okolo kol jsou náchylné k tvorbě koroze a často se také musí řešit jejich promáčknutí. Nejprve si probereme možné příčiny problémů, pak možnosti řešení a nakonec poskytneme návod, jak vybírat nový blatník pro Octavii.

 

Koroze oblouku nad kolem a u nádrže

Koroze je pro blatníky asi největším nepřítelem. Nejčastěji k ní dochází v místech oblouku blatníku nejblíže u kola. Nesmíme ale zapomínat ani na častou korozi zadního blatníku v oblasti hrany víčka palivové nádrže. Na rozdíl od koroze oblouku se tomuto jevu dá předcházet velmi snadno. Je velmi pravděpodobné, že pokud vaše Octavie nemá nad kolem plastový podběh, bude ke korozi v oblasti nádrže docházet. K předcházení tohoto problému je ideální volbou pořízení a namontování tohoto podběhu.

 

Poškození nárazem

Poškození nárazem, ať už vaší nebo cizí vinou, je u nárazníků Octavie vždycky problém. Existuje hned několik způsobů, jak promáčknutý blatník řešit. Někteří kutilové mohou nabízet vyříznutí poškozené části na blatníku a navaření nového plechu s nátěrem. Dalším řešením může být nabídka některých servisů na vyrovnání blatníků bez řezání tak, že jeho poškození nebude vidět. Nejúčinnějším řešením je ale vyměnit blatník na Octavii za nový.

 

Jak správně vybrat?

Základem správného výběru nového blatníku je široká a kompletní nabídka. Blatníky se liší podle modelu Octavie a roku výroby. Nejprve tedy vyberte, jaký model Octavie vlastníte (combi, hatchback a další). Poté vyberte příslušný rok výroby automobilu podle technického průkazu. Pak už je třeba dávat pozor jen na to, zda vybíráte ten správný blatník. Jednat se může o přední levý a pravý a také o zadní levý a pravý. 

 

Přehled všech článků o autodílech Škoda

Autodíly dle vozu

Zadejte typ vozu Škoda

Katalog autodílů