Nyní se nacházíte: Úvodní strana Články 09: Výměna výfuku

Přehled všech článků o autodílech Škoda

 

Měníte na své Octavii výfuk? Myslete i na spojovací materiál


Výfuky patří nepochybně k součástem automobilů, u kterých dříve nebo později bude nutná jejich výměna za nové modely. Neustále totiž dochází k jejich opotřebování a poruchám způsobeným zubem času se prostě nevyhnete. Pokud ale už nastane situace, kdy budete nuceni měnit výfuk na Octavii, přemýšlejte také o výměně spojovacího materiálu a závěsů. Rozhodně se to vyplatí.

 

Výfuky i spojovací materiály jsou stejně staré i opotřebené

Pokud u vaší Octavie došlo k opotřebení výfuku, je dost pravděpodobné, že ve stejném nebo velmi podobném stavu budou i silentbloky, závěsy a spojovací materiál u výfuků. Pokud samozřejmě nedošlo k jeho výměně, což zjistíte už pouhým pohledem a není potřeba odborná kontrola. Pokud tedy došlo k opotřebení výfuku, nikoli k jeho násilnému poškození, dost pravděpodobně může dojít i k opotřebení jiných součástí pro výfuky na Octavii.

 

Předcházíte problémům

Výměna silentbloků u výfuku Octavie se prodraží jen o několik stokorun a hlavně vám přinese potřebný klid. Nový spojovací materiál, nové silentbloky a držáky zajistí, aby výfuky byly na správném místě ve správné výšce. Pokud byste nový výfuk zavěsily na staré součásti, může docházet k jeho klesání a nikdo nechce mít spadlý nový výfuk.

 

Jaké součástky vyměnit? 

Především se jedná o silentbloky výfuku, které drží výfuk na Octavii ve správné výšce. Nové silentbloky samozřejmě potřebují i nový spojovací materiál, tlumiče výfuku, spojky trubek, montážní gumy výfuku, spojovací spony jednotlivých částí výfuku, gumy ve tvaru trojúhelníku. Ideální volbou je pak zatření nových částí na výfuku silikonovou barvou na výfuky. Silikonová barva zamezí procesu koroze a oddálí stárnutí materiálu. Myslete ale na to, že barva se musí po zaschnutí také nechat zahřát, aby se vypálila. Stačí jedna delší projížďka. Nebojte se ani toho, že barva bude zapáchat, jako by něco hořelo. U další jízdy už zápach cítit nebude. 

 

Přehled všech článků o autodílech Škoda

Autodíly dle vozu

Zadejte typ vozu Škoda

Katalog autodílů