Nyní se nacházíte: Úvodní strana Články 01: Obecně o dílech Škoda

Přehled všech článků o autodílech Škoda

 

Proč jsou škodovky tak oblíbené? 

O tom, že automobily značky Škoda jsou nejoblíbenější tuzemskou značkou automobilů, nemůže být pochyb. A nejen proto, že Škoda je tuzemskou automobilkou. Důvody jsou zejména v tom, že vozy Škoda nabízí za nabízené ceny odpovídající kvalitu. Škodovky nejsou předražené a za své peníze dostanete kvalitu. Protože jsou škodovky nejprodávanější automobily, je jasné, že také poptávka na náhradní díly na škodovky bude vysoká. A proto jsme tady my. 

 

Jaké díly na škodovky jsou nejžádanější?

Každá škodovka bude dřív nebo později vyžadovat menší nebo složitější opravu. U modelů automobilů z autobazaru samozřejmě musíte počítat s dřívější investicí do oprav a se závažnějšími poruchami, než u nových modelů. Ojeté vozy samozřejmě mají najeté množství kilometrů a na jejich opotřebení je to znát. Představíme si nejčastější poruchy u dvou nejprodávanějších modelů Škoda – Fabie a Octavie a také to, jaké náhradní díly na ně sehnat. U nás pak najdete levné autodíly Škoda, se kterými problém odstraníte.

 

Co se často pořizuje na Octavie?

Pro náhradní díly na Octavii toho najdete u nás v nabídce opravdu mnoho. Častou závadou u modelů 2.0 TDI je právě závada na turbodieselu. Vhodným řešením je využití repasovaného turba nebo přímo nového. Vlivem času a využívání se také může dostávat vlhkost do světel. Dochází k zamlžení předních a směrových světel a je vhodná jejich výměna. U vozů s filtrem pevných částic může časem dojít i k poškození čidla výfukových plynů.

 

Co na Fabie?

Nejžádanější náhradní díly na Fabie začínají u čepů, kde bývá často vůle. Vůli můžeme najít i v táhlech stabilizátoru nebo na silentblocích. Při delším a náročném využívání může dojít i k závažnému opotřebení posilovače řízení. Závady na pohonných jednotkách se nejčastěji projevují na nesprávně fungujícím vícebodovém vstřikování. U elektroinstalace dochází k občasnému prasknutí žárovek H7 a k poruchám spínače brzdových světel. 

 

Přehled všech článků o autodílech Škoda

Autodíly dle vozu

Zadejte typ vozu Škoda

Katalog autodílů