Nyní se nacházíte: Úvodní strana Články 08: Odstranění nárazníku

Přehled všech článků o autodílech Škoda

 

Jak správně sundat přední nárazník z Octavie II?


Škoda Octavia II ve všech svých verzích a provedeních je jedním z nejoblíbenějších automobilů na našem trhu již dlouhodobě. Její elegantní a zároveň dynamický vzhled je zajímavý pro všechny věkové kategorie. Velkou porci elegance a dynamiky na pohled zastává sám přední nárazník. Jeho promyšlený design skvěle komponuje s designem celého auta. A nárazník se může porouchat velmi snadno, když do vás někdo nacouvá nebo když trefíte zajíce i bažanta. Nechat nárazník poškozený by byla škoda. Stačí pouze správně vybrat nový přední nárazník Škoda Octavia II a jeho výměnu zvládnete sami. Zde vám totiž představíme postup, jak na to.

 

Vymezte si více času

Pokud se budete chystat na výměnu nárazníku u Octavie, připravte si pro tento úkol více času. Na rozdíl od výměny světel je zapotřebí udělat mnohem více činností. A vyndáním předních světlometů to jenom začíná. Světlomety odpojíme od elektroniky, vyšroubujeme všechny šrouby, které je drží (zepředu, zezadu i ze stran) a opatrně vyjmeme. Dále je na řadě sundání spodního plastu. Ten je na několika místech zajištěn šrouby. Ty boční jsou klasické TORX a spodní šrouby jsou jen vytahovací plastové. Všechny šrouby je zapotřebí vyndat a pak odpojit mlhovky. Když sou mlhovky odpojené, můžete přejít k odšroubování zbylých šroubů u nárazníku.

 

Dále už můžete vyndávat

Až se vám podaří úspěšně vymontovat všechny šroubky a odstranit veškeré sponky, kterými jsou nárazníky škoda Octavia zajištěny, můžete přikročit k samotnému sundání. Nárazník je třeba sundávat opatrně, nejlépe ve dvou lidech, jeden z každé strany. Povytažení nezapomeňte odpojit ostřikovače světel a senzory. U ostřikovačů světel je jen malá sponka, kterou stačí vytáhnout. Po tomto procesu je nárazník dole a vy můžete začít s montáží nového. Postup je stejný, jen samozřejmě v opačném pořadí než při demontáži.

 

Přehled všech článků o autodílech Škoda

Autodíly dle vozu

Zadejte typ vozu Škoda

Katalog autodílů